Katalog produktów » Manometria wysokiej rozdzielczości » manometria przełykowa wysokiej rozdzielczości

Manometria przełykowa wysokiej rozdzielczości

Opis Zapytaj eksperta

ManoScanTM ESO to innowacyjny system do badań zaburzeń czynnościowych w górnym odcinku przewodu pokarmowego.

Redukuje czas badania o 50% w stosunku do konwencjonalnych metod pomiaru ciśnienia przy równoczesnym 10-krotnym wzroście ilości informacji diagnostycznej.

Badanie wykonuje się za pomocą 36-kanałowego cewnika mikroprzekaźnikowego o średnicy 4,2 mm, z czujnikami zlokalizowanymi co 1 cm. Każdy czujnik pomiarowy zbudowany jest z 12 czułych segmentów membranowych pozwalalajacych  na radialny pomiar ciśnienia.

Oprogramowanie składające się z modułu do pobierania i analizowania danych zapewnia wysokiej rozdzielczości wizualizację ciśnienia mierzonego na całej długości przełyku. Dlatego też nie ma potrzeby stosowania techniki pull through, a co za tym idzie używania pullera.

Dane pomiarowe mogą być przedstawiane za pomocą wysokiej rozdzielczości konturów barwnych – „mapy ciśnień“ lub konwencjonalnych wykresów ciśnień badanego odcinka przewodu pokarmowego. Użytkownik może wykonywać badanie stosując wymiennie oba sposoby prezentacji wyników, w zależności od swoich preferencji.

Oprogramowanie wspomaga użytkownika w przeprowadzaniu procedur badawczych wyświetlając na monitorze każdy kolejny etap badania. Znacznym ułatwieniem dla lekarza przeprowadzającego badanie jest możliwość korzystania z ekranu dotykowego.

Po zakończeniu badania dane poddawane są analizie, której wynik przedstawiony jest w raporcie. Raport może być konfigurowany zgodnie z potrzebami użytkownika. Oprogramowanie posiada dodatkowe funkcje takie jak generowanie wirtualnego obszaru typu „Dent sleeve“, wprowadzanie konturów izobarycznych ciśnień czy ciągłe śledzenie poziomu ciśnienia w dowolnym punkcie pomiarowym.

System zawiera wbudowany system automatycznej kalibracji i weryfikacji dokładności pomiaru cewnika mikroprzekaźnikowego.

© 2007 Synecpol. Wszelkie prawa zastrzeżone.Created by: Kreatywni.net
W3CMateriały zawarte w serwisie są objęte prawami autorskimi i nie mogą być w całości lub we fragmentach
kopiowane, powielane oraz rozprowadzane bez zgody ich autorów